Gorące wiadomości

W imieniu Centrum Edukacji Obywatelskiej serdecznie zapraszam uczniów i uczennice Państwa szkoły do wzięcia udziału w rekrutacji do XX sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Tematem przewodnim tegorocznej sesji  są „Wybory parlamentarne”. Organizatorem projektu jest Kancelaria Sejmu RP, we współpracy z Fundacją Centrum Edukacji Obywatelskiej, Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz Ośrodkiem Rozwoju Edukacji.

Pliki z zaproszeniami oraz zdjęcie do umieszczenia na stronę lub FB znajdują się tutaj: http://goo.gl/5sJzoL.
Szczegółowe informacje o projekcie znajdą Państwo na stronie: www.ceo.org.pl/sejmmlodziezy

***

Dnia 20 marca 2014 roku o godz. 900 odbył się w naszej szkole „Kangur matematyczny”.  Jest to konkurs międzynarodowy, który ma swoje korzenie w Australii, gdzie został  rozpropagowany przez Petera O'Hallorana. Od 1990 roku „Kangur” organizowany jest również  w Europie.  Obecnie w konkursie bierze udział około 30 krajów.

Konkurs odbywa się co roku w trzeci czwartek marca.

W obecnej edycji wzięło udział 20 uczniów naszego gimnazjum podzielonych na dwie  kategorie: kadet, junior. Zadaniem uczestników było rozwiązanie  testu składającego się z 30 zadań w ciągu 75 minut.

Każdy uczestnik konkursu otrzymał w prezencie breloczek-układankę przestrzenną. Życzymy wszystkim jak najlepszych wyników, które poznamy dopiero w maju. J

Szanowni Państwo,

Fundacja Wspierania Inicjatyw Ekologicznych serdecznie zaprasza do udziału w konkursie "Natura - Naturalna Inspiracja" organizowanym w ramach projektu "Natura 2000 - Pozytywna Inspiracja" dofinansowanym ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

"Natura - Naturalna Inspiracja" to konkurs na przygotowanie i przeprowadzenie przez przedszkola lub szkoły podstawowe, gimnazjalne lokalnych aktywności w dowolnej formie (np. happeningów, lekcji otwartych, wystaw prac plastycznych, apeli, przedstawień, spotkań z przyrodnikiem itp.) adresowanych do własnych uczniów i lokalnych społeczności na temat Natury 2000. Konkurs rozpoczął się 2 kwietnia 2014 roku i trwać będzie do 15 czerwca 2015 roku.

Do zdobycia są cenne nagrody: lunety, mikroskopy, chusta lub tunel Klanza, wydawnictwa przyrodnicze, koszulki, torby i plecaki ekologiczne. Uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowy dyplom.

Szczegółowe informacje na temat konkursu w załączniku i na stronie www.natura2000.fwie.pl
W razie pytań proszę o kontakt z p. Anną Oleszczuk (a.oleszczuk@fwie.pl lub 12 631 57 31)

Odwiedzin :