Gorące wiadomości

„Spacery po śladach...” projekt edukacyjny dla młodzieży.

„Spacery po śladach…” to projekt, który jest częścią programu wspierania edukacji kulturowej w Małopolsce – SYNAPSY. Program SYNAPSY jest realizowany  przez Małopolski Instytut Kultury w Krakowie, dzięki dofinansowaniu ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Bardzo Młoda Kultura.

W czwartek o godz. 16.00 w bibliotece w Gołkowicach, odbył się wernisaż zorganizowany na zakończenie projektu: „Spacery po śladach...”. Można było oglądać najciekawsze fotografie oraz grafiki powstałe w czasie trwania projektu. Odbyła się premiera filmów krótkometrażowych przygotowanych przez uczestników projektu.

Dla osób, które nie mogły uczestniczyć w wernisażu mamy dobrą wiadomość. Wystawę można będzie oglądać w Bibliotece w Gołkowicach do końca grudnia.

 

Koordynator projektu: Dorota Gurba

Animator: Karolina Biel

 

Partnerzy projektu:

Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Starym Sączu

Szkoła Podstawowa w Barcicach

Szkoła Podstawowa w Gołkowicach

 

 


Malowane, naklejane i wycinane

W gołkowickiej podstawówce powstało 99 prac plastycznych wykonanych różnymi technikami. Uczniowie klas 0-3 tworzyli je do wierszy „ZOO” Jana Brzechwy. Wcześniej członkowie szkolnego koła bibliotecznego „Czyta się” czytali dzieciom wierszyki o zwierzętach. Natomiast uczniowie klas 4-7 oraz 2 i 3 gimnazjum projektowali okładki książek związanych tematycznie z ich hobby.  Wszystkie prace można obejrzeć na wystawie w bibliotece. Najbardziej oryginalne prace zostały nagrodzone przez organizatorów, czyli bibliotekę szkolną.

Konkurs „ZOO” Jana Brzechwy:

I miejsce -  Zuzanna Ogorzałek i Zuzanna Tarkowska

II miejsce – Dominika Obrzud i Krystian Banach

III miejsce – Nikola Klag

Konkurs „Moje hobby – projekt okładki ulubionej książki”:

I miejsce – Sebastian Zieliński i Zuzanna Góra

II miejsce – Izabela Duda i Magdalena Stawiarska

 

III miejsce – Aleksandra Florek i  Kamil Polak

 


Krakowiak, muzyka i …

 

Od rana 26 października 2017 roku w gołkowickiej szkole podstawowej rozbrzmiały dźwięki „Krakowiaka”. Okazja niezwykła, gdyż czytano „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego w ramach ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”, w której szkoła uczestniczy od pierwszej edycji.

Para Młoda (Kinga Klimecka, Maksymilian Firlej), jak przystało, oczywiście była. Nie zabrakło Radczyni (Pani Dyrektor Renata Burchel), dziennikarza  (Pan Łukasz Dembski - rodzic), księdza (Pan Grzegorz Gorczowski - sekretarz szkoły), wiejskich „dziewek” (Martyna Klimecka, Emilia Zielonka, Gabrysia Kozieńska) i „chłopoków” (Marcin Krzak, Bartek Witkowski). Występ uświetnili uczniowie klasy 4a (Zuzanna Błaszczyk, Oliwia Binda, Emilia Florek, Oliwia Mikos, Przemysław Skoczeń, Kacper Stafiński, Dawid Maziuk, Sebastian Zieliński), którzy tańcząc krakowiaka dodali smaczku występowi. Dodatkowo uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną o życiu i twórczości Stanisława Wyspiańskiego przygotowaną przez gimnazjalistów: Aleksandrę Bodziony, Małgorzatę Pach i Andrzeja Zygmunta.

 

 


 


Regulaminu rekrutacji i uczestnictwa w zajęciach z doradztwa

edukacyjno-zawodowego w Szkolnym/Szkolnych Punkcie/ach Informacji i Kariery w ramach projektu

 

Harmonogram I semestr

 Lista obecności

 

 

SYNAPSY – konkurs rozstrzygnięty!!!

 


 

Rekrutacja nauczycieli do projektu „Nowoczesna szkoła – przepustką do kariery”

 

Informujemy, że rekrutacja nauczycieli do projektu

„Nowoczesna szkoła – przepustką do kariery”

trwa od 06.06.2017r. do 13.06.2017r.

 

Dokumenty zgłoszeniowe do pobrania – tutaj

 

Dokumenty zgłoszeniowe dostępne są również w Biurze Projektu oraz w Szkolnych Biurach Projektu”

 


3 czerwca w godzinach 18:00 - 22:00 w bibliotece w Gołkowicach odbyła się Noc Bibliotek.

„Noc bibliotek” w Gołkowicach

 

            W sobotę 3 czerwca 2017r. Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna                      w Starym Sączu, Filia w Gołkowicach oraz biblioteka szkolna Zespołu Szkół                       w Gołkowicach włączyły się do III edycji ogólnopolskiej akcji „Noc bibliotek” pod hasłem „Czytanie porusza”.

            Biblioteki wspólnie przygotowały wiele atrakcji dla czytelników. Impreza rozpoczęła się od czytania „Legendy o skarbniku” w postaci teatrzyku Kamishibai. Następnie dzieci wraz z rodzicami uczestniczyły w warsztatach kolażu. Powstałe prace zostały wyeksponowane na dziale dziecięcym. W tym czasie młodzież malowała „odstresowujące” kolorowanki. W kąciku „Czyta się” grupka maluchów mogła posłuchać fragmentów książek udostępnionych przez organizatorów ogólnopolskiej akcji, czytanych przez różne chętne  osoby. Potem wszyscy uczestniczyli w Biblioteko-Turnieju „Witam cię książko”. Zostali podzieleni na dwie drużyny: niebieskich i zielonych. Mogli się sprawdzić w wielu dyscyplinach. Wykonywali zadania sprawnościowe, taneczne, plastyczne, teatralne i logiczne. Po zakończeniu turnieju dzieci i młodzież, przed budynkiem biblioteki, malowały kredą fantastyczne rysunki związane z obchodzonym świętem. Przygotowano dodatkową atrakcję w postaci „Foto-ściany” i „Foto-budki” z różnymi śmiesznymi elementami do robienia  zdjęć. Uczestnikom zostało postawione wyzwanie, by przygotowali najśmieszniejsze selfie. Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni na nocny seans filmowy, na którym wyświetlono film pt. „Biuro detektywistyczne Lassego                           i Mai”, udostępniony dzięki uprzejmości organizatorów ogólnopolskiej akcji  „Noc bibliotek”.

            Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, o czym świadczy wysoka frekwencja.

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania plakat noc bibliotek 2017


 

„Tydzień Bibliotek” w Zespole Szkół w Gołkowicach Górnych

 

         W ramach „Tygodnia Bibliotek” biblioteka szkolna we współpracy
z biblioteką publiczną zorganizowała wiele atrakcji. W lokalu bibliotecznym można było obejrzeć wystawę zatytułowaną „Kwiaty w książkach i czasopismach”. Na terenie szkoły, w czasie długiej przerwy, szkolne koło biblioteczne „Czyta się” przygotowało i przeprowadziło kolejną edycję „Randki w ciemno z książką”. Akcja ta cieszy się niesłabnącym powodzeniem. Uczniowie naszej szkoły brali także udział w apelu poświęconym „Historii książki i piśmiennictwa od czasów antycznych po nowożytne”. Największą atrakcją było „Ognisko z książką” w Skrudzinie, zorganizowane dla aktywu bibliotecznego biblioteki szkolnej, na którym uczniowie rozwiązywali łamigłówki, odgadywali tytuły książek na podstawie czytanych fragmentów, przedstawiali kalambury. Nagrodą były książki. Uczniowie rozegrali także mecz piłki siatkowej. Oczywiście nie zabrakło pieczonej kiełbasy i świetnej zabawy!

 

 


 


W tak zwanym "międzyczasie"   

(Czyli z cyklu to czym nie mówiliśmy a nie powinniśmy, odc. 3) 

1) ŚWIATOWY DZIEŃ POEZJI W BIBLIOTECE

Zdjęcie użytkownika Zespół Szkół: Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gołkowicach.

www.facebook.com/permalink.php

2) HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

Zdjęcie użytkownika Zespół Szkół: Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gołkowicach.

www.facebook.com/permalink.php

3) RANDKA W CIEMNO Z KSIĄŻKĄ

Zdjęcie użytkownika Zespół Szkół: Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gołkowicach.

www.facebook.com/permalink.php

 

 


26 kwietnia o godzinie 8:30 w naszej szkole odbył się II etap II Szkolnego Konkursu Matematycznego.

 Znalezione obrazy dla zapytania matematyka


 

Do 27.04 w naszej szkole trwa zbiórka makulatury. Zachęcamy do wzięcia udziału.

 

(grafika pochodzi zestrony: stenaekostacja.p) Znalezione obrazy dla zapytania makulatura recykling


 W dniach:  3, 4, 5 kwietnia uczniowie naszej szkoły przeżywać będą
rekolekcje wielkopostne.

Znalezione obrazy dla zapytania rekolekcje wielkopostne 


 

Uczennica klasy III A – Aneta Kachniarz - została finalistką Małopolskiego Konkursu Biologicznego.

Gratulujemy!!!

 

 

 


Ostatnie wydarzenia, czyli co działo się w szkole :D 

1. Nowa stołówka! 

Wpis z facebooka

www.facebook.com/permalink.php

Zdjęcie użytkownika Zespół Szkół: Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gołkowicach.

 2. Bal Karnawałowy Młodzieżowych Liderów Promocji Zdrowia

Zdjęcie użytkownika Zespół Szkół: Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gołkowicach.

Ralcja z facebooka: 

www.facebook.com/608830105909643/photos/pcb.1112798435512805/1112797638846218/

 


3. Turniej Walentynkowy! 

 

 Relacja z facebooka: 

www.facebook.com/608830105909643/photos/pcb.1117544351704880/1117544075038241/

 

 


Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny w naszej szkole

W najbliższy czwartek tj. 16.03.17r. uczniowie naszej szkoły wezmą udział w międzynarodowym konkursie ,,Kangur Matematyczny’’. Jak co roku w trzeci czwartek marca o godzinie 9:00 uczestnicy konkursu zmierzą się z zestawem 30 zadań konkursowych. Wszystkim życzymy powodzenia i jak najlepszych wyników. 

 

 


 

Wszystkim uczniom, rodzicom, dyrekcji, nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi szkoły życzymy bezpiecznych ferii.

 

Znalezione obrazy dla zapytania ferie 2017 

 


 

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na wywiadówkę podsumowującą pierwszy semestr nauki, która odbędzie się 27.01.17r. (piątek)
o godzinie 16:30.

 

Znalezione obrazy dla zapytania wywiadówka

 


 

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim zdrowych, pogodnych, radosnych, spędzonych w gronie rodziny chwil oraz błogosławieństwa Bożej Dzieciny i spełnienia zamierzeń w przyszłym roku.

 


 

NARODOWE CZYTANIE
Nasza szkoła już po raz kolejny dołączyła do ogólnopolskiej akcji społecznej propagującej znajomość literatury narodowej, w której obszerne fragmenty dzieł odczytywane są publicznie. W tegorocznej, piątej edycji, Polacy w drodze głosowania internetowego sami wybrali dzieło. Sienkiewiczowskie "Quo vadis" wygrało z takimi dziełami literatury narodowej, jak: "Chłopi" Władysława Reymonta, "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego, "Popioły" Stefana Żeromskiego i "Noce i dnie" Marii Dąbrowskiej. Dziękujemy uczniom zaangażowanym w wydarzenie oraz pani Beacie Skoczeń i pani Jadwidze Witowskiej.

 


 

AKTUALNOŚCI


 Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu

Sprawozdanie i fotorelacja:

www.facebook.com/permalink.php

 

 


 

Film z obchodów 
Narodowego Święta Niepodległości

 

img.iap.pl/s/595/7730/Edytor/File/11LISTOPAD.mp4

 

 


 

SEN O WOLNOŚCI


Happening z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Sprowozdanie i fotorelacja na FB:    www.facebook.com/permalink.php 

Znalezione obrazy dla zapytania 11 listopada

 


Jesienna zbiórka makulatury 

Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gołkowicach w dniach 21-27 października 2016r po raz kolejny zaangażowało się w szkolną akcję zbiórki makulatury. Uczniowie przynosili podpisaną makulaturę do szkoły. Została ona odwieziona do skupu. Za dochód otrzymany ze zbiórki makulatury zostaną zakupione pomoce dydaktyczne.

 

 Dokładne sprawozdanie ze zbiórki do pobrania:  img.iap.pl/s/595/7730/Edytor/makulatura.docx


 

Spotkanie

Młodzieżowych Liderów Promocji Zdrowia

 

We wtorek (25 październik) w Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu odbyło się spotkanie Młodzieżowych Liderów Promocji Zdrowia z naszej gminy. Spotkanie objęło: pasowanie na lidera nowych członków, skecz promujący zdrowy styl życia oraz dyskotekę.


 

 

 


 Ślubowanie klas pierwszych

 

 W poniedziałek (24 październik) w naszej szkole odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych. Serdecznie witamy pierwszoklasistów jako pełnoprawnych członków naszej społeczności.  


 
NOC NAUKOWCÓW 2016


Znalezione obrazy dla zapytania noc naukowców 2016 logo 


W zeszłym tygodniu grupa gimnazjalistów z naszej szkoły wzięła udział w Małopolskiej Nocy Naukowców. Po przyjeździe do krakowskiego Instytutu Fizyki Jądrowej uczniowie udali się do laboratoriów, by tam zdobywać wiedzę na różne ciekawe tematy :) (m.in. dawki promieniowania i monitorowanie skażenia w środowisku).
Potem nastąpiła gra terenowa „Naukowe Podchody”. Uczestnicy zostali wyposażeni w mapę, która pozwoliła na dotarcie do zadań konkursowych. Prawidłowe rozwiązania ujawniły miejsca kolejnych zadań. Na zwycięzców, którzy przeszli całą grę, czekały nagrody.
Kolejnymi atrakcjami były: pokazy doświadczeń fizycznych i wykład o promieniotwórczości na Uniwersytecie Jagiellońskim. Podróż w świat nauki i technologii zakończyła się pokazem filmu „Żywioł. Deepwater Horizon”.


        NOWY ROK SZKOLNY 2016/17

 Spis wydarzeń z roku szkolnego 2015/16 znajduje się w archiwum.

www.gim-golkowice.iap.pl/pl/96825/0/Archiwum_rok_szk._2015-16.html

 

Aktualności
Odwiedzin :